איך לבחור עורך דין להתחדשות עירונית?

איך לבחור עורך דין להתחדשות עירונית?

חשיבות הבחירה

התחדשות עירונית היא תהליך חשוב ומשמעותי שיכול להעלות את ערך הנכסים שבבעלותכם באופן משמעותי מאוד. במסגרת תהליכי ההתחדשות העירונית (בין אם במסגרת של תמ"א שלושים ושמונה ובין אם במסגרת של פינוי פינוי) ניתן להגיע להישגים מאוד משמעותיים בכל הנוגע לשדרוג הנכס הנוכחי.

עם זאת, ניהול הליכי ההתחדשות העירונית כוללים התקשרות מול גורמים רבים, החל מחברות הקבלנות השונות שמציעות הצעות לניהול הפרויקטים, כל ההיתרים השונים מהעירייה, רשויות התכנון, גופים הרגולטוריים השונים ואף לעיתים בשלב המקדמי, שכנוע של דיירים בבניין המתנגדים להתחדשות.

עבודה נכונה בכל הערוצים האלו יכולה להוציא לפועל פרויקט מוצלח – כזה שמאושר ונבנה במהירות יחסית, משדרג משמעותית את הנכס ומעלה את רמת החיים של התושבים. בהתאם, עבודה משפטית לא נכונה עלולה להוביל לעיכובים רבים שמאריכים מאוד את תהליך ההתחדשות ולעסקאות לא משתלמות.

התמחות

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לשים לב אליהם כאשר בוחרים עורך דין להתחדשות עירונית הוא תחום ההתמחות של עורך הדין. משום שתחום ההתמחות העירונית הוא תחום שכולל ממשק בין שני ענפים משפטיים, המשפט הפרטי (הקשור להתקשרויות השונות מול יזמי הנדל"ן) והמשפט המנהלי (ההתקשרות מול הגופים הציבוריים) חשוב לשכור עורך דין התחדשות עירונית שמתמחה בשני העולמות האלו.

ההתמחות של משרד עורכי הדין יכולה להתבטא בכמה מובנים, בין אם זהו תחום ההתמחות של עורך דין ספציפי ובין אם ישנן שתי מחלקות המתמחות בהסדרת ההיבטים השונים של התהליך במשרד. כך או כך, יש לוודא שמדובר שאלו עורכי דין שתחומים אלו הם התחומים העיקריים של התמחותם.

וותק 

לרוב, ככל שעורך הדין הוא מנוסה יותר וניהל יותר תיקים בתחום ההתמחות שלו כך סיכויי ההצלחה של התיק גדול יותר. הדבר נכון במיוחד כאשר מדובר על התנהלות מול גופים ציבוריים, אשר להם מערכת בירוקרטית מורכבת שכאשר מפצחים אותה ומכירים את הפקידים שמרכיבים אותה, ניתן לקדם את האישורים הדרושים במהירות המתאימה.

כך גם בשוק העסקי, עורך דין נדל"ן אשר קנה לו שם בתור עורך דין שמתמחה לאורך שנים בתחום, יכיר את רוב היזמים ותהיה לו שפה משותפת איתם. הדבר כמובן משחק לידם של הלקוחות אשר עורך דינם זוכה ליחס טוב מאנשי העסקים.

פרויקטים מוצלחים בעבר

כאשר שוכרים עורך דין להתחדשות עירונית שהוא בעל וותק משמעותי – זו לא בושה לשמוע על פרויקטים שהוא סייע להרים. הפרויקט המוצלח הוא כמובן מקור לגאווה לעורך הדין ובאותה הנשימה גם יכול להוות מעין תעודת בטחון ללקוחות הפוטנציאליים.

סיכום

הבחירה בעורך דין המתמחה בהתחדשות עירונית היא בחירה קריטית המשפיעה מאוד על גורל הפרויקט. על מנת לעשות את הבחירה הטובה ביותר כדאי לשים לב לתחומי ההתמחות של עורך הדין, לכמות הוותק והניסיון שיש לו בתחום ולפרויקטים מוצלחים שהוביל בעבר.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

אולי יעניין אותכם?

10 טיפים ודגשים על ביטול פוליסת ביטוח
Default
meirov

10 טיפים ודגשים על ביטול פוליסת ביטוח

לבטל פוליסת ביטוח זה צעד בעל הרבה משמעות. אסור לבצע זאת בקלות ראש, אך לפעמים זו החלטה מאוד כדאית. קבלו עשרה טיפים ודגשים על ביטול פוליסת ביטוח, מה לעשות, איך לעשות וכיצד.  האם יש דמי ביטול  ככלל, חברות הביטוח לא גובות דמי ביטול עבור ביטול פוליסת ביטוח. יחד עם זאת, בביטולים מסוימים עשויות להיות השלכות כספיות. לכן, צריך לבצע ביטול

קרא עוד »
תאונות אופנוע
Default
meirov

נפגעתם בתאונת אופנוע? מה עליכם לעשות

המאמר באדיבות https://www.m-adv.co.il תאונת אופנוע עלולה להיות הרת אסון. הנזק עשוי להיות בגוף או ברכוש. בכל מקרה צריך כל מי שמעורב בתאונה כזו לדעת את אשר לפניו. זאת כדי לעזור לעצמו לצאת מהמצב המעיק אליו הוא נקלע, לשקם את עצמו במידת האפשר, ולדאוג לפיצויים כספיים בהתאם למה שמגיע לו. אם אתם עומדים בסיטואציה הזו אתם עלולים לאבד ידיים ורגליים, ולא

קרא עוד »
חשמל חכם
Default
meirov

מה זה חשמל חכם?

מערכת בית חכם, אשר פועלת על חשמל חכם, מאפשרת לחבר את מערכות החשמל בבית למכשיר הנייד ובעצם לשלוט בהכול מרחוק. בדרך הזו ניתן לייעל משמעותית את השימוש בכל מערכות החשמל בבית וליהנות משלל יתרונות שיכולים לשפר את איכות החיים שלכם. כך שזה בוודאי משהו שיהיה כדאי לכם לשקול. במידה ואתם הולכים להתקין מערכת כזו, זה יהיה חשוב לעשות את זה

קרא עוד »

איפה לומדים קורס דיבוב?

חושבים שאתם יכולים לדבב דמויות בסרט? חולמים לדבב את הדמות האהובה עליכם? חושבים שיש לכם קול מיוחד? קול מתאים לדיבוב סרטים / פרסומות ועוד? בכירו את מקצוע הדיבוב. אחד המקצועות המתפתחים והאטרקטיביים ביותר. מה זה דיבוב? לא ברור לכם? רוצים להבין בדיוק מה זה דיבוב? איך מקליטים את זה? איך מדביקים קול אחר לסרט וידאו קיים? הנה כל המידע. דיבוב

קרא עוד »
תוכנית אוגנדה
Default
meirov

תוכנית אוגנדה

תוכנית אוגנדה, היא מהתוכניות הראשוניות שהועלו על ידי הרצל וחבריו כדי להתמודד עם המצוקה היהודית באשר למקום מושבם. תוכנית זו היא רק אחת מהתוכניות הגרנדיוזיות שהועלו על הפרק על ידי חוזה המדינה ואחרים. תוכנית אוגנדה  בפגישה שנערכה ב- 23 באפריל 1903 על ידי תיאודור הרצל עם מזכיר הקונסול של בריטניה הגדולה, ציין ג'וזף צ'מברליין, כי לדעתו נראה כי אוגנדה במזרח

קרא עוד »
עורך דין לחברות הייטק
Default
meirov

איך לבחור עורך דין לחברות הייטק

עורכי דין רבים העוסקים בעניינים משפטיים, תעבורה, גירושין ועוד, לוטשים עיניים לכיסא עורך דין לחברות הייטק. עורכי דין של חברות הייטק נהנים מתנאי עבודה חלומיים שכל אחד מאיתנו רוצה ומייחל. לכן כאשר בוחרים עורך דין לחברות הייטק, אנחנו בעצם מעניקים לו עבודה עליה הוא חולם מהיום שהוא התחיל ללמוד משפטים. כאשר בוחרים עורך דין לחברות הייטק , בגלל שמדובר בעבודה

קרא עוד »