מה העונש על עבירות מע״מ?

מה העונש על עבירות מע״מ?

עבירות מע"מ נדמות לבעלי עסק רבים כמו עבירה זניחה שאינה נחשבת. נדמה להם כי זה כמו השלכה של פחית בחוף הים, סוג של עבירה שאין בה ביצוע פשע של ממש. לכל היותר הם מתכננים כי הם יתנצלו על פיזור נפש רגעי או אפילו אי הבנת החוק מול הרשויות.

למעשה מצויות העבירות הללו בסדר הדין הפלילי של מדינת ישראל ומדובר בהחלט בעבירות חמורות ביותר, כמו עבירות של גניבה ממעסיק להן יש משקל כבד מאוד. אין סליחה על עבירות שכאלה והעונש עשוי להגיע עד חמש שנות מאסר שנות מאסר בפועל. ישנם מקרים אשר בהם עשוי העונש להגיע אפילו עד שבע שנות מאסר.

על מי מוטלת האחריות?

בעלי עסקים גדולים וגם קטנים, אמורים לדעת כי האחריות לשמירה על החוק מוטלת עליהם באופן מלא. קורה לא פעם בקרב בעלי עסקים קטנים כאשר הם לא מודעים אופן מלא בכל מה שקשור לחובות שיש להם מול מע"מ והם עשויים למצוא את עצמם מתמודדים מול עבירות מע"מ לא פשוטות. שלא לדבר ל הרשעה ועל ריצוי עונש מאסר בפועל.

פונים אל עורך דין

חשוב לדעת כי כאשר בעל עסק מוצא את עצמו נתפס על עבירות מע"מ שונות, כי הוא יכול בהחלט למצוא מוצא מן הסבך בעזרתו של עורך דין ממחה בתחום הספציפי הזה.

למעשה לפני שמגישים כתב אישום נגד בעל העסק שכשל בקיום חובת דיווח, מוזמנים החשודים אל משרדי הרשות לצרכי חקירה ובמקרים חמורים יותר אשר בהם מדובר בעבירות אשר נושאות אופי פלילי מובהק, אפשר היה לעצור את בעל העסק החשוד.

אך האמת היא כי לפני שמגישים את כתב האישום כנגד אותם חשודים, מזמנים את החשודים אל משרדי הרשות לצרכי חקירה כאשר במקרים חמורים אלו ייעצרו באופן מידי.

חשוב לדעת כי כבר בשלב הזה אפשר לפנות ולהתייעץ עם עורך דין ניירות ערך ועבירות מע"מ וצווארון לבן, על מנת להצליח בשמירה על הזכויות.

חשוב להכיר את הזכויות השונות העומדות לימין החשודים. כך לדוגמא הבחירה לשמור על זכות השתיקה. הדבר עשוי להקל ואף לפתור את הבעיה עבור החשוד כאשר במקרים רבים אף לא יוגש כתב אישום.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

אולי יעניין אותכם?

השקעות P2P עם טריא
Default
meirov

השקעות P2P – מתחילים בקטן עם טריא

אתם לא צריכים להחזיק בהון רב על מנת להתחיל להשקיע את הכסף שלכם עם הפלטפורמה המתקדמת של טריא. מדובר במערכת שמבוססת על עיקרון של הלוואות חברתיות בין אנשים. כך שאם אתם רוצים להרוויח כסף, תוכלו לתת הלוואות לאנשים אנשים דרך המערכת ולקבל על כך תשואה יציבה וסולידית. אם אתם מחפשים אחר דרך יציבה ובטוחה להשקיע את הכסף שלכם, הרי שזוהי

קרא עוד »
עורך דין רשלנות רפואית במרכז
Default
meirov

עורך דין רשלנות רפואית במרכז – איך מוצאים?

משרדי עריכת דין במרכז שידועים כבעלי ניסיון בטיפול בתביעות רשלנות רפואית יידעו לתת לכם את העצה הנכונה ולפעול בנחישות למימוש הזכאות שלכם לקבלת פיצוי. אם אתם סבורים שנגרם לכם נזק בעקבות מקרה של רשלנות רפואית – אל תהסו לפנות אל עורך דין רשלנות רפואית במרכז להתייעצות והגשת תביעה. החשש שלכם מפני הגשת תביעה נגד גוף גדול כמו משרד הבריאות או

קרא עוד »
עורך דין אובדן כושר עבודה
Default
meirov

עורך דין אובדן כושר עבודה

מחפשים עורך דין אובדן כושר עבודה? רוצים לא להישאר מאחור כאשר מתרחשת תאונת עבודה? אם חשוב לכם לקבל את העזרה המועילה ביותר, אנחנו כאן כדי לספר לכם מה עושים, כאשר חלילה אדם מאבד את כושר עבודתו. עורך דין אובדן כושר עבודה  לא פעם אנשים שמגיעים לשלבים המאוחרים של חייהם, מאבדים את כושר העבודה שהיה להם כל השנים ומוצאים עצמם באיזושהי

קרא עוד »
אוהלים להשכרה
Default
meirov

אוהלים להשכרה

מיקום נכון לקיום אירוע הוא נושא המשתנה בין אנשים. ישנם כאלו – השמרנים יותר, שיבחרו לערוך את האירועים שלהם באולם רגיל, אולי יוקרתי יותר, בהתאם למעמדם. אך יש את אלו שיעדיפו לערוך אירוע מגוון שונה ומרגש באוהל מבית נתנוב אוהלים. הגשמת חלומות באוהל לקיום אירוע באוהל יתרונות רבים. ראשית מיקום הצבת האוהל הוא גמיש ויתקיים כפי רצונכם. אם חלמתם על

קרא עוד »
קאפו לגיטרה
Default
meirov

מהו קאפו לגיטרה ואיך משתמשים בו?

הקאפו הוא אביזר קטן שנצמד לשריגי הגיטרה כאשר תפקידו של הקאפו הוא להעלות את סולם הנגינה – באמצעות פעולת לחיצה על מיתרי הגיטרה. אם למשל יש לכם צורך בסאונד של אקורדים פתוחים ואתם לא יכולים בסולם בו אתם נמצאים להגיע לאקורדים פתוחים, תוכלו באמצעות קאפו לגיטרה לעשות זאת. מוזיקאים ואומנים מיומנים נעזרים בקאפו במקרים בהם הגיטרה מכוונת שלא בהתאם לסטנדרט,

קרא עוד »
Default
meirov

גירושין בהסכמה: איך להתגרש יפה?

משמעות הדבר של להתגרש יפה היא להתגרש בהסכמה ובהבנת הצרכים והאיזונים של כל אחד מהצדדים, מתוך מטרה לראות את טובת הילדים ומתוך ההבנה שלכל אחד מהצדדים יש צרכים ורצונות וללא איזונים והתפשרויות הדבר יגיע לכדי מחלוקות וריבים, כמו גם להוצאות משפטיות גבוהות לעורכי דין. חלוקת הזמן עם הילדים  בני הזוג צריכים להסכים ביניהם כיצד יחלקו ביניהם את הזמן עם הילדים.

קרא עוד »