מה העונש על עבירות מע״מ?

מה העונש על עבירות מע״מ?

עבירות מע"מ נדמות לבעלי עסק רבים כמו עבירה זניחה שאינה נחשבת. נדמה להם כי זה כמו השלכה של פחית בחוף הים, סוג של עבירה שאין בה ביצוע פשע של ממש. לכל היותר הם מתכננים כי הם יתנצלו על פיזור נפש רגעי או אפילו אי הבנת החוק מול הרשויות.

למעשה מצויות העבירות הללו בסדר הדין הפלילי של מדינת ישראל ומדובר בהחלט בעבירות חמורות ביותר, כמו עבירות של גניבה ממעסיק להן יש משקל כבד מאוד. אין סליחה על עבירות שכאלה והעונש עשוי להגיע עד חמש שנות מאסר שנות מאסר בפועל. ישנם מקרים אשר בהם עשוי העונש להגיע אפילו עד שבע שנות מאסר.

על מי מוטלת האחריות?

בעלי עסקים גדולים וגם קטנים, אמורים לדעת כי האחריות לשמירה על החוק מוטלת עליהם באופן מלא. קורה לא פעם בקרב בעלי עסקים קטנים כאשר הם לא מודעים אופן מלא בכל מה שקשור לחובות שיש להם מול מע"מ והם עשויים למצוא את עצמם מתמודדים מול עבירות מע"מ לא פשוטות. שלא לדבר ל הרשעה ועל ריצוי עונש מאסר בפועל.

פונים אל עורך דין

חשוב לדעת כי כאשר בעל עסק מוצא את עצמו נתפס על עבירות מע"מ שונות, כי הוא יכול בהחלט למצוא מוצא מן הסבך בעזרתו של עורך דין ממחה בתחום הספציפי הזה.

למעשה לפני שמגישים כתב אישום נגד בעל העסק שכשל בקיום חובת דיווח, מוזמנים החשודים אל משרדי הרשות לצרכי חקירה ובמקרים חמורים יותר אשר בהם מדובר בעבירות אשר נושאות אופי פלילי מובהק, אפשר היה לעצור את בעל העסק החשוד.

אך האמת היא כי לפני שמגישים את כתב האישום כנגד אותם חשודים, מזמנים את החשודים אל משרדי הרשות לצרכי חקירה כאשר במקרים חמורים אלו ייעצרו באופן מידי.

חשוב לדעת כי כבר בשלב הזה אפשר לפנות ולהתייעץ עם עורך דין ניירות ערך ועבירות מע"מ וצווארון לבן, על מנת להצליח בשמירה על הזכויות.

חשוב להכיר את הזכויות השונות העומדות לימין החשודים. כך לדוגמא הבחירה לשמור על זכות השתיקה. הדבר עשוי להקל ואף לפתור את הבעיה עבור החשוד כאשר במקרים רבים אף לא יוגש כתב אישום.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

אולי יעניין אותכם?

עוסק מורשה
Default
meirov

מיסוי בינלאומי

משק כלכלי רחב וחסר גבולות מאפשר לישראלים לבצע מסחר ועסקים מעבר לים. אבל גם על רווחים והכנסות ממסחר בינלאומי יש מיסים שצריך לשלם. מיסוי כזה משלב דיני של מס זר (משמע של מדינות אחרות) ותשלומים על פי אמנות מס בינלאומיות. כיום כל תושב מדינה אחת חייב לשלם מיסוי בינלאומי על הכנסות מפעילות בשוק העולמי, בזמן שאחוזי המס נקבעים גם בהקשר

קרא עוד »
עורך דין לענייני ביטוח לאומי
Default
meirov

מקרים בהם תזדקקו לשירות עורך דין לענייני ביטוח לאומי

אז ניסיתם באופן עצמאי אולי, לפנות לצד האנושי של הביטוח הלאומי, אבל אז, שלא במפתיע, הסתבר לכם שאין כזה. אין לב. ואלו הנהלים.  ולמרות שאתם יודעים שמגיע לכם, הצליחו להערים עליכם עם ערמת טפסים גבוהה. נראה כאילו כל טופס משריץ עוד שתיים לפי קצב ידוע מראש.  זה המקרים שתצטרכו עו"ד נזיקין שמתמחה גם בענייני ביטוח לאומי.  רוצים לדעת עוד? אין

קרא עוד »
מומחה לדיני אינטרנט
Default
meirov

איך מוצאים מומחה לדיני אינטרנט?

עולם האינטרנט מספק, בין היתר, שפע של אפשרויות ליזמות עסקית. ניתן ליצור אפליקציות, תוכנות, ספרים דיגיטאליים, קורסים דיגיטאליים, סטארט אפים בתחומים שונים ועוד. כל מי שמפתח תוכן דיגיטאלי חייב להקפיד על מספר כללים, ובראשם הצורך להגן על היצירות והמיזמים שלו. בנוסף, הוא חייב להקים את המיזמים מבלי להפר זכויות יוצרים של אחר. קיימים עו"ד לדיני אינטרנט המתמחים בתחומים שונים כמו:

קרא עוד »
מה חשוב לדעת על בדיקת שכר
Default
meirov

מה חשוב לדעת על בדיקת שכר

ייתכן מאוד שנתקלתם כמעסיקים במושג זה של בדיקת שכר, אך לא ידעתם בדיוק מהו תפקידו ואיך הוא קשור לארגון או לעסק שלכם. עם השנים, יותר ויותר מעסיקים מגלים, כי פונקציה זאת היא חשובה מאין כמוה ומתפקדת כהגנה על המעסיקים במקרים בהם הוטלו עליהם קנסות ועיצומים. מה חשוב לדעת על בדיקת שכר  בחודש יוני בשנת 2012 נכנס לתוקף החוק להגברת האכיפה

קרא עוד »
חברה לתליית שלטים בגובה
Default
meirov

מה חשוב לבדוק בבחירת חברה לתליית שלטים בגובה?

כיום יש לא מעט חברות אשר מציעות שירות מקצועי של תליית שלטים בגובה. תליית שלטים בגובה יכולה לחשוף את המוצר או השירות שלכם לעיני רבים ולכן לא מעט אנשים בוחרים לפרסם את עצמם בדרך זו. אך רגע לפני שאתם ממהרים להיעזר בשירותי חברה המציעה תליית שלטים בגובה, קיימת חשיבות רבה לדעת לבחור נכון את החברה המקצועית והמנוסה ביותר. תליית שלטים

קרא עוד »
עבודות למטפלות זרות בישראל
Default
meirov

עבודות למטפלות זרות בישראל

החל משנות התשעים, פחות או יותר, החלו להיכנס לישראל יותר ויותר עובדות זרות אשר מחפשות caregiver jobs in israel ומספקות שירותי סיעוד עבור אנשים מבוגרים. היה זה תהליך שנבע הן משינויים דמוגרפיים בחברה הישראלית, שכן קבוצת המבוגרים גדלה והיה צורך לספק להם שירותי סיעוד איכותיים, ומנגד, נוצר מחסור עצום באחיות ומטפלות. מה עוד שהאפשרות לשכור את שירותיהן של מטפלות זרות,

קרא עוד »