תיקון 190 לפקודת מס הכנסה

קצבת הזקנה היא קצבה אשר מסייעת לא מעט לאוכלוסייה אשר הגיעה לגיל הפרישה לפנסיה. בשל העובדה שקצבת הזקנה והפנסיה נחשבות כדבר יעיל וחשוב מאוד לכל אדם שמגיע לגיל פרישה, משרד האוצר תיקן בשנת 2012 את תיקון 190 לפקודת מס הכנסה. מדובר על תיקון שמטרתו העיקרית הינה להחזיר את האטרקטיביות של החיסכון באמצעות קופות גמל.  התיקון אמור לעודד הן את האזרחים כולם והן את הגמלאים בפרט להפקיד כספים שהם חסכו לאורך השנים לקופת הגמל ולהנות מכך שניתן למשוך את הכספים הללו בכל זמן שרק ירצו.

מהו תיקון 190 לפקודת מס הכנסה?

מדובר על הטבה פיננסית משמעותית מאוד עבור אוכלוסיית הגמלאים או האוכלוסייה העתידה לצאת לגמלאות בשנים הקרובות. בהתאם לתיקון 190 לפקודת הכנסה, ניתן לבצע הפקדה שוטפת או הפקדה חד פעמית של כסף לקופת הגמל של האדם ולמשוך את הכספים או במשיכה חד פעמית או כקצבה מתי שרק רוצים. בעת המשיכה ניתן להנות מהטבות מס שונות. מכיוון שכיום האינפלציה נמוכה, הרי שהטבות מיסוי והאפשרות למשוך כספים כסכום חד פעמי, מאפשרת לכל השקעה בקופת גמל להיות אטרקטיבית מאוד עבור כל חוסך, לרבות גמלאים או אנשים שעתידים לצאת לגמלאות בקרוב.

כיצד התיקון עובד?

אז איך בעצם זה עובד? מאוד פשוט. יש צורך לבצע הפקדה חד פעמית או כמה הפקדות לקופת הגמל בכל סכום שרק רוצים. הכספים המופקדים ינוהלו בקופת הגמל כאשר ניתן לעבור בין מסלולי ההשקעה ללא שום הגבלה וללא שום תשלום מס העומד על הפרק. מעל גיל 60 ניתן למשוך את הסכום שהצטבר בקופת הגמל או באמצעות קצבה חודשית או במשיכה חד פעמית של כל הסכום. תשלום המס על הרווחים יהיה תשלום מופחת בגובה של 15 אחוזים על הרווח המינימלי. מדובר על תשלום מס נמוך לכל הדעות.

אם אתם מעוניינים להפקיד כספים לקופת גמל בהתאם לתיקון זה, חשוב מאוד שתפנו לאנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום דרך אתר לירות המגזין, אשר יסייעו לכם לבחור את המסלול הנכון לכם לחיסכון בקופת הגמל בהתאם לתיקון.

 

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

אולי יעניין אותכם?

סרטי תדמית

השימוש בסרטי תדמית גדל בשנים האחרונות, והוא כיום דרך נפוצה לקדם את העסק שלך. עם זאת, סרטים אלה יכולים להיות יקרים מאוד. השאלה היא איך

קרא עוד »

מה זה קנאבידיול?

קנאבידיול הוא תרכובת כימית הקיימת בצמחי קנאביס וגם בצמחי קנבוס. נעשה בו שימוש בכל כך הרבה דרכים שונות עד שקשה לעקוב אחר היתרונות והחסרונות שלו.

קרא עוד »
דילוג לתוכן