מועדון לקוחות ומינוף מכירות

בעלי עסקים מבצעים שיווק לעסק שלהם בכדי להגדיל את המכירות שלהם, על-ידי שיווק העסק, לקוחות חדשים מצטרפים ללקוחות קיימים, בעלי עסקים רבים עשויים לזנוח את הלקוחות הקיימים שלהם מכיוון שהמטרה שלהם הינה להרוויח כמה שיותר לקוחות חדשים לעסק שלהם. לעיתים ההתעסקות בשיווק העסק עשויה לגרום לאיבוד לקוחות קיימים אשר תשומת הלב אינה מופנית אליהם, לכן, עסקים רבים עושים שימוש במועדון לקוחות. מועדון לקוחות הינו כלי אשר מסייע להגדלת ההכנסות המגיעות מתוך מאגר הלקוחות הקיימים. כאשר מתבצע ניהול נכון של מועדון הלקוחות, הוא יכול להיות גם כלי לגיוס לקוחות חדשים.

ניהול מועדון לקוחות בעסק

מועדון לקוחות מבוסס על עיקרון של מתן הטבות על-ידי כרטיס של חבר מועדון אותו העסק מעניק או לעיתים מוכר תמורת סכום סמלי ללקוחות הקיימים. תשומת הלב של העסק מיועדת לשיווק והשגת לקוחות חדשים, לכן, בכדי לשמר את הלקוחות הקיימים של העסק, יש לשכנע את הלקוחות להמשיך לרכוש מהעסק את המוצרים או את השירותים אותם הוא מציע. באמצעות כרטיס מועדון לקוחות העסק יכול להגדיל את קצב הרכישות ובכך גם את ההכנסה לעסק. לקוחות קיימים מקבלים הנחות עבור רכישות באותו בית עסק.

הגדלת הכנסת בית העסק

תכנון ויישום הקמת מועדון לקוחות דורש חשיבה רבה מצד בית העסק על ההטבות אותן ניתן להציע ללקוחות קיימים של בית העסק. במרבית המקרים, חבר מועדון ללקוחות קיימים יציע הנחות לרכישת מוצרים או שירותים, זאת מכיוון שהנחות מספקות ועונות על הצורך של אותם לקוחות. הטבות נוספות אשר ניתנות ללקוחות קיימים כוללות סיפוק מידע ללקוחות טרם הפצת המידע לציבור הרחב, כאשר מוצרים חדשים, מבצעים חדשים או תוכניות חדשות מגיעות. תחושתם של הלקוחות הקיימים עשויה לחזק את רצונם לרכוש, כך ניתן להגדיל מכירות.

לקוחות חדשים במועדון הלקוחות

משאבי השיווק בבית העסק מובילים לרכישת לקוחות חדשים, אשר מצטרפים ללקוחות הקיימים, נותנים אמון במוצרים ובשירותים של בית העסק ומהווים חלק ממועדון הלקוחות. באמצעות הוספת לקוחות חדשים אשר רוכשים את המוצרים ומקבלים את ההטבות המוצעות, המכירות גדלות, אותם לקוחות יכולים להעביר מפה לאוזן את השימוש בחבר המועדון, כך לקוחות חדשים נוספים מצטרפים. מועדון לקוחות הינו כלי לשימור לקוחות קיימים ולהגדלת ההכנסות המגיעות מאותם הלקוחות שרוכשים מוצרים ושירותים בעסק.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

אולי יעניין אותכם?

סרטי תדמית

השימוש בסרטי תדמית גדל בשנים האחרונות, והוא כיום דרך נפוצה לקדם את העסק שלך. עם זאת, סרטים אלה יכולים להיות יקרים מאוד. השאלה היא איך

קרא עוד »

מה זה קנאבידיול?

קנאבידיול הוא תרכובת כימית הקיימת בצמחי קנאביס וגם בצמחי קנבוס. נעשה בו שימוש בכל כך הרבה דרכים שונות עד שקשה לעקוב אחר היתרונות והחסרונות שלו.

קרא עוד »
דילוג לתוכן