מחירון שיש: ההבדלים בין סוגי השיש ומחירים

שיש ממלא תפקיד חשוב בחיי היומיום שלנו והוא משמש כחומר להכנת מרצפות, משטחים, ציפוי וחיפוי. המפגש שלנו איתו נערך בעיקר במטבח ובאמבטיה, כאשר משטחי שיש מהווים גורם חשוב בהכנת אוכל ושימוש בכלים במטבח, וכן בכיורים ואמבטיות. שיש כולל משפחה של חומרים שנוצרים כתוצאה מליטוש אבנים וגבישים ולכן יש הבדלים משמעותיים במחירים ובשימושים בין הסוגים השונים. במהלך הזמן הורחב הליטוש לאבני חן נוספות ולכן מאגר האפשרויות גדל וכך גם היכולת העיצובית. עיצוב נכון ומושקע של המטבח והאמבטיה שלכם מוסיף לאיכות החיים היומיומית וגם עושה רושם טוב על אורחים ומבקרים בבית ובמשרד.

סוגי השיש השונים

שיש מופק מאבנים בתהליכים של ליטוש, ראו כאן. נוהגים להשתמש בארבעה סוגים מוכרים של שיש: שיש פשוט מאבן, גרניט, אוניקס ואבן קיסר. שלושת האחרונים נחשבים למבוקשים בשל האיכויות שלהם ואפשרויות העיצוב השונות והמגוונות, בהתאמה עם קירות המטבח או האמבטיה או חדר המדרגות. שיש גרניט נחשב לחזק במיוחד ולכן משתמשים בו למשטחים במטבח, אשר עלולים להתלכלך או לספוג לחצים מסירים כבדים ושריטות. אבן קיסר מורכב מעיסה של חומרים שנגרסו והדומיננטי מביניהם הוא הקוורץ – אבן חן, שמתערבבת עם חומרים שונים כמו חול ים כדי ליצור מראה מבריק ואטרקטיבי. סוג שיש בולט נוסף הוא אוניקס, כלומר חומר המשמש ליצירת אבני חן ומופיע בגוונים של אדום, לבן ושחור.

ההבדלים בין המחירים

סוגי השיש השונים נבדלים זה מזה גם במחירים, מאחר שקיימים סוגים שנחשבים יוקרתיים במיוחד. עליכם לקחת זאת בחשבון לפני ההחלטה על השימוש בשיש, ולדאוג לכך שלא תהיה חריגה מהתקציב שהכנתם למטרה זו. השוואת מחירון שיש בין ספקים שונים כדאית אבל רצוי לקנות רק מחברה אמינה ומנוסה עם המלצות ולא להתפתות להצעות זולות שיעלו ביוקר. שיש אוניקס נחשב ליוקרתי ביותר ולכן טווח המחירים שלו נע בין 3000-4500 ש"ח למ"ר, בעוד שיש פשוט יעלה 850-2500 ש"ח למ"ר, תלוי בסוג האבן. כמו כן, גרניט יקרה יותר מאבן קיסר. בעת החתימה על חוזה המכירה חשוב לברר האם המחיר כולל גם הובלה, התקנה, מדידה ומע"מ

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

אולי יעניין אותכם?

סרטי תדמית

השימוש בסרטי תדמית גדל בשנים האחרונות, והוא כיום דרך נפוצה לקדם את העסק שלך. עם זאת, סרטים אלה יכולים להיות יקרים מאוד. השאלה היא איך

קרא עוד »

מה זה קנאבידיול?

קנאבידיול הוא תרכובת כימית הקיימת בצמחי קנאביס וגם בצמחי קנבוס. נעשה בו שימוש בכל כך הרבה דרכים שונות עד שקשה לעקוב אחר היתרונות והחסרונות שלו.

קרא עוד »
דילוג לתוכן