איך לבחור עורך דין להתחדשות עירונית?

איך לבחור עורך דין להתחדשות עירונית?

חשיבות הבחירה

התחדשות עירונית היא תהליך חשוב ומשמעותי שיכול להעלות את ערך הנכסים שבבעלותכם באופן משמעותי מאוד. במסגרת תהליכי ההתחדשות העירונית (בין אם במסגרת של תמ"א שלושים ושמונה ובין אם במסגרת של פינוי פינוי) ניתן להגיע להישגים מאוד משמעותיים בכל הנוגע לשדרוג הנכס הנוכחי.

עם זאת, ניהול הליכי ההתחדשות העירונית כוללים התקשרות מול גורמים רבים, החל מחברות הקבלנות השונות שמציעות הצעות לניהול הפרויקטים, כל ההיתרים השונים מהעירייה, רשויות התכנון, גופים הרגולטוריים השונים ואף לעיתים בשלב המקדמי, שכנוע של דיירים בבניין המתנגדים להתחדשות.

עבודה נכונה בכל הערוצים האלו יכולה להוציא לפועל פרויקט מוצלח – כזה שמאושר ונבנה במהירות יחסית, משדרג משמעותית את הנכס ומעלה את רמת החיים של התושבים. בהתאם, עבודה משפטית לא נכונה עלולה להוביל לעיכובים רבים שמאריכים מאוד את תהליך ההתחדשות ולעסקאות לא משתלמות.

התמחות

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לשים לב אליהם כאשר בוחרים עורך דין להתחדשות עירונית הוא תחום ההתמחות של עורך הדין. משום שתחום ההתמחות העירונית הוא תחום שכולל ממשק בין שני ענפים משפטיים, המשפט הפרטי (הקשור להתקשרויות השונות מול יזמי הנדל"ן) והמשפט המנהלי (ההתקשרות מול הגופים הציבוריים) חשוב לשכור עורך דין התחדשות עירונית שמתמחה בשני העולמות האלו.

ההתמחות של משרד עורכי הדין יכולה להתבטא בכמה מובנים, בין אם זהו תחום ההתמחות של עורך דין ספציפי ובין אם ישנן שתי מחלקות המתמחות בהסדרת ההיבטים השונים של התהליך במשרד. כך או כך, יש לוודא שמדובר שאלו עורכי דין שתחומים אלו הם התחומים העיקריים של התמחותם.

וותק 

לרוב, ככל שעורך הדין הוא מנוסה יותר וניהל יותר תיקים בתחום ההתמחות שלו כך סיכויי ההצלחה של התיק גדול יותר. הדבר נכון במיוחד כאשר מדובר על התנהלות מול גופים ציבוריים, אשר להם מערכת בירוקרטית מורכבת שכאשר מפצחים אותה ומכירים את הפקידים שמרכיבים אותה, ניתן לקדם את האישורים הדרושים במהירות המתאימה.

כך גם בשוק העסקי, עורך דין נדל"ן אשר קנה לו שם בתור עורך דין שמתמחה לאורך שנים בתחום, יכיר את רוב היזמים ותהיה לו שפה משותפת איתם. הדבר כמובן משחק לידם של הלקוחות אשר עורך דינם זוכה ליחס טוב מאנשי העסקים.

פרויקטים מוצלחים בעבר

כאשר שוכרים עורך דין להתחדשות עירונית שהוא בעל וותק משמעותי – זו לא בושה לשמוע על פרויקטים שהוא סייע להרים. הפרויקט המוצלח הוא כמובן מקור לגאווה לעורך הדין ובאותה הנשימה גם יכול להוות מעין תעודת בטחון ללקוחות הפוטנציאליים.

סיכום

הבחירה בעורך דין המתמחה בהתחדשות עירונית היא בחירה קריטית המשפיעה מאוד על גורל הפרויקט. על מנת לעשות את הבחירה הטובה ביותר כדאי לשים לב לתחומי ההתמחות של עורך הדין, לכמות הוותק והניסיון שיש לו בתחום ולפרויקטים מוצלחים שהוביל בעבר.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

אולי יעניין אותכם?

רישיון יצרן
Default
meirov

שלבים בהוצאת רישיון יצרן

אם אתם יצרנים, אתם חייבים לדעת כי ללא רישיון יצרן גם לא תוכלו להפעיל את העסק שלכם. במאמר זה נכתוב על נושא זה ועל השלבים בהוצאת רישיון יצרן, מי יכול לסייע לכם בהליך? ייצור מזון כל בית עסק העוסק בתחום המזון, כמו למשל מפעלים, חברות קייטרינג, מאפיות ועוד, נדרשים להוצאת רישיון יצרן! האם גם אתם צריכים? בראש ובראשונה יש לדעת

קרא עוד »
כמה זמן לוקח לטפל בתיק נהיגה בשכרות?
Default
meirov

כמה זמן לוקח לטפל בתיק נהיגה בשכרות?

תהליך הטיפול בתיק נהיגה בשכרות עשוי להיות מורכב ועשוי להימשך זמן רב להשלמתו. יש ליידע את הנאשם על ההאשמות נגדו ועל זכויותיו. ייתכן שהם יצטרכו לבצע בדיקת דם או שתן כדי לקבוע את רמת השיכרון שלהם. התובע זקוק לראיות, כגון קטעי וידאו, עדות של עדי ראייה או עדות מומחה. ייתכן שגם עדים או נהגים המעורבים באירוע יצטרכו להעיד בבית המשפט.

קרא עוד »
Default
meirov

כתיבת מאמרים אקדמיים – כמה זמן נדרש לכתיבה ואיך תדעו שמדובר במאמר מקצועי

אז ברור לנו שאתם לא מאלה שמסתפקים במאמר בינוני ושפניכם למאמר לא פחות ממצוין. על מנת לכתוב מאמרים אקדמיים מקצועיים וברמה גבוהה תצטרכו להשקיע מעט בלמידת התורה. זאת אומרת שעוד לפני שנכנסתם לכתיבה עצמה ולפני שנגעתם בחומר הלימודי, עליכם להכיר את מה שחשוב לדעת באופן כללי על עבודות אקדמיות. אז על מה מתבססת הערכת המרצים בבדיקת מאמרים אקדמיים? מה חשוב

קרא עוד »
בדיקת נאותות
Default
meirov

בדיקת נאותות

מהבדיקות החשובות ביותר שניתן לעשות לפני קניית חברה או הצטרפות לסטארט אפ כלשהו, היא בדיקת נאותות. בדיקה זו מאפשרת לכם כמשקיעים פרטיים ובכלל כמשקיעים, להבין טוב יותר את סטטוס החברה לפני חבירה אליה. בדיקת נאותות  כל אדם או חברה קטנה, כאשר היא רוצה לעשות חיבור עם חברה או סטארט אפ אחר, כדאי מאוד לדעת איך עושים את הדברים. אחד מהם,

קרא עוד »
Default
meirov

תביעה על החמרת מצב במשרד הביטחון – כל מה שצריך לדעת

חיילים נפגעים בשירות הצבאי. זה יכול להיות פגיעה פיזית או פגיעה נפשית בצבא כתוצאה מפעילות כלשהי, מחלה שמתפתחת בעקבות השירות הצבאי או שהשירות הצבאי היה טריגר להתפתחות שלה. הפגיעות הללו מאפשרות לו לקבל אחוזי נכות ופיצויים ממשרד הבטחון בעבורן. יחד עם זאת לעיתים חלה החמרה במצב הפציעות לאחר תקופה ולכן ניתן להגיש תביעה על החמרת המצב כדי לקבל הערכה מחודשת

קרא עוד »
עורך דין מסחרי
Default
meirov

איך לבחור עורך דין מסחרי?

עורך דין הוא ישות מקצועית שאנו זקוקים לה לעיתים עבור מטרות שונות. גם בפן המסחרי ממלא עורך הדין תפקיד חשוב מאוד. הוא מלווה עסקאות גדולות בין צדדים, מעלה על הכתב הסכמים וחוזים, מברר אילו פעולות ניתן לבצע ואילו לא, מסייע למצוא את הדרך לפעול בלי לפגוע בזכויות יוצרים וכן הלאה. כדי שנקבל שירות יעיל ומקצועי מעורך הדין עלינו לבחור אותו

קרא עוד »