איך לבחור עורך דין להתחדשות עירונית?

חשיבות הבחירה

התחדשות עירונית היא תהליך חשוב ומשמעותי שיכול להעלות את ערך הנכסים שבבעלותכם באופן משמעותי מאוד. במסגרת תהליכי ההתחדשות העירונית (בין אם במסגרת של תמ"א שלושים ושמונה ובין אם במסגרת של פינוי פינוי) ניתן להגיע להישגים מאוד משמעותיים בכל הנוגע לשדרוג הנכס הנוכחי.

עם זאת, ניהול הליכי ההתחדשות העירונית כוללים התקשרות מול גורמים רבים, החל מחברות הקבלנות השונות שמציעות הצעות לניהול הפרויקטים, כל ההיתרים השונים מהעירייה, רשויות התכנון, גופים הרגולטוריים השונים ואף לעיתים בשלב המקדמי, שכנוע של דיירים בבניין המתנגדים להתחדשות.

עבודה נכונה בכל הערוצים האלו יכולה להוציא לפועל פרויקט מוצלח – כזה שמאושר ונבנה במהירות יחסית, משדרג משמעותית את הנכס ומעלה את רמת החיים של התושבים. בהתאם, עבודה משפטית לא נכונה עלולה להוביל לעיכובים רבים שמאריכים מאוד את תהליך ההתחדשות ולעסקאות לא משתלמות.

התמחות

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לשים לב אליהם כאשר בוחרים עורך דין להתחדשות עירונית הוא תחום ההתמחות של עורך הדין. משום שתחום ההתמחות העירונית הוא תחום שכולל ממשק בין שני ענפים משפטיים, המשפט הפרטי (הקשור להתקשרויות השונות מול יזמי הנדל"ן) והמשפט המנהלי (ההתקשרות מול הגופים הציבוריים) חשוב לשכור עורך דין התחדשות עירונית שמתמחה בשני העולמות האלו.

ההתמחות של משרד עורכי הדין יכולה להתבטא בכמה מובנים, בין אם זהו תחום ההתמחות של עורך דין ספציפי ובין אם ישנן שתי מחלקות המתמחות בהסדרת ההיבטים השונים של התהליך במשרד. כך או כך, יש לוודא שמדובר שאלו עורכי דין שתחומים אלו הם התחומים העיקריים של התמחותם.

וותק 

לרוב, ככל שעורך הדין הוא מנוסה יותר וניהל יותר תיקים בתחום ההתמחות שלו כך סיכויי ההצלחה של התיק גדול יותר. הדבר נכון במיוחד כאשר מדובר על התנהלות מול גופים ציבוריים, אשר להם מערכת בירוקרטית מורכבת שכאשר מפצחים אותה ומכירים את הפקידים שמרכיבים אותה, ניתן לקדם את האישורים הדרושים במהירות המתאימה.

כך גם בשוק העסקי, עורך דין נדל"ן אשר קנה לו שם בתור עורך דין שמתמחה לאורך שנים בתחום, יכיר את רוב היזמים ותהיה לו שפה משותפת איתם. הדבר כמובן משחק לידם של הלקוחות אשר עורך דינם זוכה ליחס טוב מאנשי העסקים.

פרויקטים מוצלחים בעבר

כאשר שוכרים עורך דין להתחדשות עירונית שהוא בעל וותק משמעותי – זו לא בושה לשמוע על פרויקטים שהוא סייע להרים. הפרויקט המוצלח הוא כמובן מקור לגאווה לעורך הדין ובאותה הנשימה גם יכול להוות מעין תעודת בטחון ללקוחות הפוטנציאליים.

סיכום

הבחירה בעורך דין המתמחה בהתחדשות עירונית היא בחירה קריטית המשפיעה מאוד על גורל הפרויקט. על מנת לעשות את הבחירה הטובה ביותר כדאי לשים לב לתחומי ההתמחות של עורך הדין, לכמות הוותק והניסיון שיש לו בתחום ולפרויקטים מוצלחים שהוביל בעבר.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

אולי יעניין אותכם?

סרטי תדמית

השימוש בסרטי תדמית גדל בשנים האחרונות, והוא כיום דרך נפוצה לקדם את העסק שלך. עם זאת, סרטים אלה יכולים להיות יקרים מאוד. השאלה היא איך

קרא עוד »

מה זה קנאבידיול?

קנאבידיול הוא תרכובת כימית הקיימת בצמחי קנאביס וגם בצמחי קנבוס. נעשה בו שימוש בכל כך הרבה דרכים שונות עד שקשה לעקוב אחר היתרונות והחסרונות שלו.

קרא עוד »
דילוג לתוכן