בעל לא משלם מזונות – למי פונים

תהליך גירושין איננו תהליך קל לבני הזוג. כאשר מדובר על תהליך גירושין אשר בו המשמורת על הילדים מוענקת לאישה, הרי שהבעל יידרש לשלם מזונות. תשלום מזונות הוא תשלום כספי המיועד עבור כלכלת הילדים שכן, הבעל והאישה מחויבים שניהם לכלכלת ופרנסת הילדים. ישנם לא מעט מקרים שבהם בעל מחליט שלא לשלם לאישה מזונות וזאת בשל סיבות שונות. לעיתים הדבר נובע ממצוקה כלכלית של הבעל, אך לעיתים הדבר נובע מתוך מניעים אישיים כגון: רצון לנקום באישה ועוד. בכל מקרה, תשלום מזונות הוא חובה ועל כן, בעל אשר לא משלם מזונות יידרש לעשות זאת על ידי בית המשפט, פרטים נוספים בלינק https://fmladv.co.il/husband-doesnt-pay-alimony.

בעל שלא משלם מזונות – מה החוק אומר

במידה ובעל לא משלם מזונות, הרי שהוא פוגע בילדיו שכן, לא פעם משכורת של אישה בלבד איננה יכולה להעניק לילדים את כל מה שהם באמת צריכים. לכן, בתהליך גירושין, במידה והאישה מקבלת את המשמורת המלאה על הילדים, על כל בעל לשלם לה סכום חודשי שיקבע לו על ידי בית הדין הרבני או בית המשפט בהתאם לכמות הילדים, גיל הילדים ועוד. במידה והבעל החליט שלא לשלם מזונות, אם הוא נעלם הרי שהביטוח הלאומי מחויב לתת לאישה את דמי המזונות. אולם, אם הבעל יכול לעמוד בתשלום מזונות ולא עושה זאת, הרי שהאישה יכולה לפנות לעורך דין גירושין או משפחה אשר יתבע את הבעל בבית המשפט. בית המשפט יבחן את המקרה ובמרבית המקרים יחייב את הבעל בתשלום מזונות

כיצד בוחרים את עורך הדין הטוב ביותר עבור תביעת מזונות

בעל שלא משלם מזונות עובר על החוק ועל כן, אשתו יכולה לתבוע אותו בגין אי תשלום המזונות. בכדי שהתביעה תתבצע בצורה הטובה ביותר והאישה תקבל מזונות באופן מהיר, חשוב לבחור בעורך דין משפחה מקצועי ומנוסה בתחום דיני משפחה, אשר ינהל את התביעה כולה וייצג את האישה בבית משפט. לא כדאי להתפשר על עורך דין חובבן כאשר מדובר בתביעת מזונות ועל כן, כדאי לבקש המלצות אודות עורך הדין בטרם בוחרים בו.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

אולי יעניין אותכם?

סרטי תדמית

השימוש בסרטי תדמית גדל בשנים האחרונות, והוא כיום דרך נפוצה לקדם את העסק שלך. עם זאת, סרטים אלה יכולים להיות יקרים מאוד. השאלה היא איך

קרא עוד »

מה זה קנאבידיול?

קנאבידיול הוא תרכובת כימית הקיימת בצמחי קנאביס וגם בצמחי קנבוס. נעשה בו שימוש בכל כך הרבה דרכים שונות עד שקשה לעקוב אחר היתרונות והחסרונות שלו.

קרא עוד »
דילוג לתוכן