משכנתא במחיר למשתכן – מה זה אומר?

אחת מתוכניות הדגל של ממשלות ישראל בשנים האחרונות ובפרט של משרד האוצר, היא תוכנית מחיר למשתכן. מדובר על תוכנית שמטרתה לאפשר לזוגות צעירים לרכוש דירות במחירים זולים יותר מהמחירים בשוק. 

הרעיון הוא מאוד פשוט, המדינה פתחה מכרזים בקרב קבוצות בנייה שונות, אשר לקחו על עצמן אפשרות לבנות מבנים במחירים זולים יותר במקומות מסוימים, בתנאי שהם ימכרו את הדירות במחירים זולים מהמחיר בשוק. הקהל שיכול לקנות את הדירות, הוא מי שזכה בהגרלות על פי תנאים מסוימים. תנאים אלו נקבעו מראש על ידי המשרד. המטרה כאמור, לאפשר לזוגות צעירים שאין להן הון עצמי גבוה, ליהנות מתנאים הרבה יותר נוחים לרכישת דירה. 

באופן טבעי, אותם זוגות נדרשים גם לקחת משכנתא לצורך רכישת הנכס. הם לא יכולים להסתפק רק בהון עצמי מאחר והוא לא מספיק. לכן נוצרו גם מסלולים מותאמים לצורך משכנתא במחיר למשכנתא. מדובר על תנאים שאמורים להיות יותר נוחים עבור הזוגות שזכו בהגרלה. 

> הכירו חברת ייעוץ משכנתאות מומלצת שתוכל לסייע לכם בתהליך

מה המשמעות של משכנתא במחיר למשתכן

מדובר על מסלול הרבה יותר נוח מבחינת החזרים, מבחינת ריביות, ומבחינות אחרות, אשר בדרך כלל, במצבים רגילים, יכולים להכביד על הזוג ברכישת דירה. חשוב לומר, מאחר ומדובר על עסקה שהמדינה משתתפת באופן מסוים, אז גם הדרישות של הבנקים הן נמוכות יותר, שכן הם נהנים מביטחונות הרבה יותר משמעותיים מאשר במצב רגיל. 

יחד עם זאת, צריך להדגיש, גם במקרה של משכנתא במחיר למשתכן, הרי שיש לבחון את כל האופציות, את כל הפרמטרים והסעיפים, כולל בעזרת אנשי מקצוע, יועצים, זאת על מנת למצוא את המשכנתא הטובה ביותר עבור הדירה, בין אם זה ביחס לריביות או ביחס לתנאי ההחזר של המשכנתא.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

אולי יעניין אותכם?

סרטי תדמית

השימוש בסרטי תדמית גדל בשנים האחרונות, והוא כיום דרך נפוצה לקדם את העסק שלך. עם זאת, סרטים אלה יכולים להיות יקרים מאוד. השאלה היא איך

קרא עוד »

מה זה קנאבידיול?

קנאבידיול הוא תרכובת כימית הקיימת בצמחי קנאביס וגם בצמחי קנבוס. נעשה בו שימוש בכל כך הרבה דרכים שונות עד שקשה לעקוב אחר היתרונות והחסרונות שלו.

קרא עוד »
דילוג לתוכן