הוצאה עצמית של ספר – האם זה משתלם?

אחת השאלות הבסיסיות ביותר שכל סופר היא השאלה הנוגעת לזכויות של הספר. לאחר שהספר יוצא מי בעצם מרוויח מהמכירות, מי מחליט כמה יעלה הספר, אל מי הכסף של מכירות הספר הולך ועוד. בגדול ניתן לומר שהכל תלוי באחת מן האפשרויות המצויות להוצאת הספר. ישנן סופרים שמוכרים את זכויות הספר לבית ההוצאה לאור וישנם כאלה שלא עושים את זה.

הוצאת ספר לאור – מה צריך לדעת?

אז איך להוציא ספר ראשון לאור? לא מעט סופרים שולחים את כתב היד שלהם לבית הוצאה לאור כלשהו בעל מוניטין בתחום ומציעים לו לרכוש את הזכויות על הספר. במידה והספר אכן נמצא כספר ששווה את זה, בית ההוצאה לאור ייתן לסופר הצעה לרכישת זכויות הספר. זה בעצם אומר שבית ההוצאה לאור ישלם לכם סכום כלשהו תמורת הספר ומכאן ואילך החומר יהיה שייך לו. הוא עשוי להפיק אותו כספר בפורמטים שונים, להמחיז אותו בהצגות או סרטים או כל דבר אחר. מבחינה חוקית לאחר שחברת הוצאה לאור רכשה ספר הוא שלה לכל דבר.

האם יש אופציה נוספת להוצאת ספר לאור?

התשובה לכך היא בהחלט. לא בכל תהליך הוצאת ספרים לאור יש צורך למכור את הספר לחברת ההוצאה. ישנן חברות הוצאות לאור שמעניקות את מכלול שירותי ההוצאה לאור, כאשר המחבר משלם לגוף אחד על כל חלקי ההפקה ובסופו של התהליך הזכויות על הספר נשארות אצלו. הוצאה עצמאית של ספר היא בעלת יתרונות רבים: הסופר איננו תלוי בחסדי ההוצאה, כל הרווחים העתידיים שייכים רק לו, הוא יכול לעשות עם תוכן הספר שלו מה שהוא רוצה, הפקת הספר מתבצעת על ידי אנשי מקצוע בעלי ניסיון והמחיר לעריכה, הגהה, עימוד, עיצוב ופרסום יהיה זול יותר שכן, נותני השירות המועסקים על ידי ההוצאה מועסקים במחיר נמוך בהרבה מהמחיר שהם גובים על שירות לקוח פרטי.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

אולי יעניין אותכם?

סרטי תדמית

השימוש בסרטי תדמית גדל בשנים האחרונות, והוא כיום דרך נפוצה לקדם את העסק שלך. עם זאת, סרטים אלה יכולים להיות יקרים מאוד. השאלה היא איך

קרא עוד »

מה זה קנאבידיול?

קנאבידיול הוא תרכובת כימית הקיימת בצמחי קנאביס וגם בצמחי קנבוס. נעשה בו שימוש בכל כך הרבה דרכים שונות עד שקשה לעקוב אחר היתרונות והחסרונות שלו.

קרא עוד »
דילוג לתוכן