ויזה E2 – כל הדגשים החשובים

ישראלים רבים מעוניינים לפתוח עסק בארה"ב ולעבור לגור בה עם משפחתם. מדובר בצעד מהותי הכרוך בהרבה מאד גורמים ולכן מומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין העוסק בכך כדי שילווה את היזם מתחילת הדרך ועד קבלת ויזה 2 E.

ויזה 2 E

האמריקאים מעודדים יזמים לבוא ולהשקיע במדינה בכל תחום עיסוק חוקי וזאת כדי ליצור מקומות עבודה לאזרחיה. בעבר הדרך לפתיחת עסק באחת המדינות בארה"ב מסורבלת אך החל מ – 1.5.19 כל ישראלי בעל דרכון ישראלי יכול לבצע מסלול זה בהתאם להנחיות של הרשויות ולקבל בסוף הדרך את הוויזה הזו המתאימה להשקעות ולעסקים.

בקשה לקבלת הוויזה 2 E

הוויזה מאושרת רק לאחר שקיים עסק פעיל ולכן בשלב הראשון היזם ייסע לארה"ב ויקים את העסק בתחום שעליו חשב כמו לדוגמה סופרמרקט, אולם תצוגה למכירת רכבים, השקעות בתחום הנדל"ן ועוד.

כאשר העסק פעיל, אפשר להוכיח זאת על ידי רישומים ומסמכים שונים כמו לדוגמה, השכרת משרד, השכרת חנות, חוזים עם לקוחות, הסכמים מסחריים עם ספקים, חוזים אישיים עם עובדים, אישור מרואה חשבון אמריקאי על פתיחת חברה בע"מ ועוד.

עו"ד בבנימינה העוסק בתחום זה, מכין עבור הלקוח שלו את כל הטפסים הרלוונטיים בשפה האנגלית כמו 160 DS 129 L. אליהם מצרפים את כל המסמכים המעידים כי מדובר בעסק שכבר התחיל את פעילותו העסקית.

בנוסף לכך מצרפים תוכנית עסקית אשר הוכנה על ידי יועץ כלכלי. המידע שבה כולל אומדנים לגבי שגשוגו של העסק לאורך חמש שנים. מה יהיו ההכנסות, ההוצאות הישירות והעקיפות, ההשקעה הנדרשת בעסק עבור רכישת ציוד, רכבים ומלאי, כמה עובדים יועסקו, הסבר על ההתנהלות העסקית שהיא החזון של בעל העסק ועוד.

הממשל האמריקאי מבקש לצרף לבקשה גם תמונות פספורט של בעלי העסק.

תוקפה של ויזה 2 E

כאשר מתקבלת ויזת משקיע לארצות הברית היא תקפה לשנתיים אך אפשר להאריך אותה בהמשך הדרך כל זמן שהאזרח הישראלי מנהל בארה"ב את העסק ולא סוגר אותו ובתנאי שהוא הבעלים של לפחות % 50 מהעסק.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

אולי יעניין אותכם?

סרטי תדמית

השימוש בסרטי תדמית גדל בשנים האחרונות, והוא כיום דרך נפוצה לקדם את העסק שלך. עם זאת, סרטים אלה יכולים להיות יקרים מאוד. השאלה היא איך

קרא עוד »

מה זה קנאבידיול?

קנאבידיול הוא תרכובת כימית הקיימת בצמחי קנאביס וגם בצמחי קנבוס. נעשה בו שימוש בכל כך הרבה דרכים שונות עד שקשה לעקוב אחר היתרונות והחסרונות שלו.

קרא עוד »
דילוג לתוכן