מה זה פריסת מס שבח

כל מי שבא למכור נכס, נתקל במושג של מס שבח. כלומר מס אותו צריך המוכר לשלם כאשר הוא מוכר נכס נדלן כלשהו.

חשוב לדעת כי ישנו כלי חשוב המסייע בהפחתה של התשלום של מס השבח כאשר מדובר למעשה בפריסה של תשלום המס בעת מכירת נכס מקרקעין תוך שעושים שימוש בנתונים של כלל ההכנסות האישיות של המוכר במס הכנסה, קראו גם באתר זה מידע חשוב https://krisitax.com.

למעשה לא מדובר על פריסת תשלומים במובן הרגיל של ההגדרה אלא על הפחתה של תשלומי המס בפועל.

למעשה ההפחתה של המס היא גם על הוצאת השומה על ידי מנהל מיסוי מקרקעין כמו כן גם על השומה העצמית על ידי המוכר. היא זו שלמעשה קובעת ברוב המקרים את גובה המקדמה אותו יהיה על המוכר לשלם על חשבון מס השבח כאשר הוא יצטרך לשלם אותו תוך שישים יום מהעת בו חתמו את הסכם המכר. הדבר מקנה כמובן יתרון בכל מה שקשור לתזרים המזומנים בעסקה המתבצעת.

מהן המטרות בפריסת הרווח?

על פי החוק למיסוי מקרקעין נקבע כי לצורך ביצוע החישוב של מס השבח הרי מי שמוכר נכס מקרקעין רשאי לבקש כי יאפשרו לו את הפריסה של תשלום הרווח הריאלי לתשלומים שנתיים שווים למשך תקופה של עד ארבע שנים אשר אלו מסתיימות בשנת המכירה. אך זה  לא יהיה יותר מאשר התקופה של הבעלות על הנכס.

מי מטפל בבקשה לפריסה של מס השבח?

מנהל מיסוי מקרקעין הוא זה שרשאי לטפל בבקשות לפריסה של מס השבח כמו גם בתיקוני השומה אך זאת רק אם המוכר דאג להגיש דוחות שנתיים בהתאם לחוק ולפקודות מס הכנסה, קראו בהרחבה.

חשוב לדעת כי חישובי המס הם עניין מורכב יחסית ורק איש מקצוע ידע לטפל בהם בצורה הנכונה והמדויקת.

אדם שרוצה ליהנות מהקלה בתשלום מס השבח כמו גם מפריסה נוחה ורחבה של התשלומים, חייב לפנות אל איש מקצוע מתחום מקרקעין על מנת שהוא זה שיסייע לו לצלוח את המשוכה הזו בשלום כאשר הוא ידע להמליץ לו על דרכי הפעולה הכי נכונים והכי טובים עבורו.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

אולי יעניין אותכם?

סרטי תדמית

השימוש בסרטי תדמית גדל בשנים האחרונות, והוא כיום דרך נפוצה לקדם את העסק שלך. עם זאת, סרטים אלה יכולים להיות יקרים מאוד. השאלה היא איך

קרא עוד »

מה זה קנאבידיול?

קנאבידיול הוא תרכובת כימית הקיימת בצמחי קנאביס וגם בצמחי קנבוס. נעשה בו שימוש בכל כך הרבה דרכים שונות עד שקשה לעקוב אחר היתרונות והחסרונות שלו.

קרא עוד »
דילוג לתוכן