נהיגה בהשפעת אלכוהול – מדוע זה חמור ומה העונש על כך?

אחת העבירות החמורות ביותר בספר החוקים הישראלי, בכל הקשור לעבירות תעבורה, זו נהיגה בהשפעת אלכוהול. מדובר בעבירה חמורה מאוד אשר גם המשטרה וגם בית המשפט מייחס לה חשיבות רבה ולכן, הדרישה היא לעונש כבד ובדרך כלל, זה אכן המצב. 

ההסבר לכך הוא פשוט, מעטות העבירות שיכולות לסכן נהגים ונוסעים אחרים, בדומה לעבירות נהיגה בהשפעת אלכוהול. הרי כשנהג נוהג אחרי שצריך אלכוהול, אין לו יכולות לשלוט על הרכב, הוא לא בהכרח מודע למעשיו, אין לו יכולות לווסת את המהירות או כל דבר אחר שקשור לאופי השליטה ברכב. במילים אחרות, הוא מסכן את עצמו אך גם את הסביבה. 

במשך השנים המדינה הקשיחה את העמדות בכל הקשור לנהיגה תחת השפעת אלכוהול, זאת על מנת להרתיע נהגים להימנע מלהגיע למצב זה חשוב להבהיר, שהמדינה לא רק נוקטת בגישה של ענישה כבדה, אלא גם מקפידה על חינוך והעלאת המודעות של איסור נהיגה תחת אלכוהול. 

איך מתמודדים עם עבירה של נהיגה בהשפעת אלכוהול

על פניו, זה מאוד קשה ומסובך להתמודד עם עבירה מסוג זה, בהנחה והמדינה מצליחה להוכיח שאכן הנהג צריך אלכוהול ונהג כשבדמו רמת אלכוהול גבוהה מן המותר. יחד עם זאת, כמו במקרים רבים בעולם המשפט, עורך דין טוב כמו עורך דין תעבורה אלי אנושי יודע כיצד להתמודד עם המצב. 

למשל, הוא ינסה להוכיח שהדרכים בהן המשטרה בחנה את הלקוח שלו או התייחסה אליו מהרגע בו היא עצרה אותו לבדיקת אלכוהול, אינן חוקיות, אינן מקובלות על ידי החוק, ולכן אי אפשר לבסס על כך את הטיעונים נגדו במשפט. במידה וזה לא עוזר, תמיד אפשר לנסות להגיע לעסקת טיעון במהלכה הוא יודה בביצוע העבירה ויקבל עונש מופחת. 

 

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

אולי יעניין אותכם?

סרטי תדמית

השימוש בסרטי תדמית גדל בשנים האחרונות, והוא כיום דרך נפוצה לקדם את העסק שלך. עם זאת, סרטים אלה יכולים להיות יקרים מאוד. השאלה היא איך

קרא עוד »

מה זה קנאבידיול?

קנאבידיול הוא תרכובת כימית הקיימת בצמחי קנאביס וגם בצמחי קנבוס. נעשה בו שימוש בכל כך הרבה דרכים שונות עד שקשה לעקוב אחר היתרונות והחסרונות שלו.

קרא עוד »
דילוג לתוכן