7 טיפים כיצד להתכונן כראוי ל-Jam Session בחדר חזרות

אז, מצאתם כמה חברים שאפשר לשות איתם חזרות בסוף השבוע והזמנתם אותם אליכם הביתה עם הכלים שלהם, מגברים לתרגול וציוד אחר.

אנחנו יודעים שאתה שכן טוב, והבטחת לאנשים שליד שלא תעשה מהומה. בנוסף, אתה יודע שסאונד נקי הוא הטוב ביותר אם אתה והחברים שלך רוצים להישאר חברים ולשמור על השמיעה שלך!

> קבלו מידע על חדרי חזרות מומלצים

7 טיפים כיצד להתכונן כראוי ל-Jam Session

1) מערך להקה קלאסי הוא שהבסיסט יעמוד משמאל למתופף. זה מאפשר למתופף לראות מה הבסיסט עושה מבלי שהמצילות הגדולות חוסמות את הנוף.

2) בשטח צר, משוב עשוי להוות בעיה. משוב מתרחש לרוב בעוצמות גבוהות, או כאשר מיקרופון מכוון לרמקול, אשר לאחר מכן מגביר ומעביר את הצליל. הצבעה של מיקרופונים במרחק של 120 מעלות מהרמקולים אמורה לעשות את העבודה.

3) הימנע מלהיכנס ל"קרב נפח" עם חבריך ללהקה. כל מי שמפעיל אותו יכול להרוס את הסאונד שלך, להרוס את המזג ולפגוע בשמיעה. אם אתה חושב שאתה הולך לטבוע (במיוחד אם אתה מנגן על כלי אקוסטי בין מכשירי חשמל) בקש בנימוס שהקבוצה תשקיע מעט זמן כדי להתאים את עוצמת הקול ולערבב לפני שיגור למנגינה הבאה. כפי שעושים במסגרת אולפני הקלטה.

4) מקם את הרמקולים בזהירות כדי לקבל את הצליל הנקי ביותר. אודיופילים מדברים על "כלל משולש הזהב", לפיו הרמקולים צריכים להיות במרחק של שמונה מטרים זה מזה ושמונה מטרים אחורה מהמאזין. נסו למקם ארונות רמקולים כך שכל מוזיקאי יהיה במרכז "משולש הזהב" שלו.

5) אתם מנגנים אחד עבור השני, לא עבור קהל, אז עדיף שהזמר, הקלידן והגיטריסט יפנו אל שאר חברי הלהקה. אם אתם מנגנים שירים חדשים זה לזה או נהנים לאלתר, מוזיקאים אחרים ירצו לראות את שינויי האקורדים של הגיטריסטים. הגדרה זו גם אומרת שהמיקרופון של הזמר נוטה פחות לקבל משוב למגברים

6) מתופף רועש יכול להכריח את כולם להגביר את הווליום. אל תקבל את זה אם המתופף אומר, "אני צריך להכות חזק." למתופפים יש אפשרויות מקל שקט (כגון רוטס או מברשות), מערכות השתקה או הטריק הישן שרינגו סטאר השתמש בו: מטליות אבק על העורות. לשחק ביחד פירושו להתאים את עוצמת הקול וסגנון הנגינה שלך לטובת הכלל.

7) רעיון נוסף להציל את השמיעה שלך בחלל מצומצם הוא שכולם ילבשו מגן אוזניים. סוגים רבים של אטמי אוזניים קיימים כיום בשוק, אך כדאי לחפש אטמים המיועדים במיוחד למוזיקאים. במקום לחסום במיוחד תדרים גבוהים ונמוכים, אטמי אוזני מוזיקה חוסמים באופן שווה על פני ספקטרום התדרים לצליל טבעי יותר ופחות עמום.

 

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

אולי יעניין אותכם?

סרטי תדמית

השימוש בסרטי תדמית גדל בשנים האחרונות, והוא כיום דרך נפוצה לקדם את העסק שלך. עם זאת, סרטים אלה יכולים להיות יקרים מאוד. השאלה היא איך

קרא עוד »

מה זה קנאבידיול?

קנאבידיול הוא תרכובת כימית הקיימת בצמחי קנאביס וגם בצמחי קנבוס. נעשה בו שימוש בכל כך הרבה דרכים שונות עד שקשה לעקוב אחר היתרונות והחסרונות שלו.

קרא עוד »
דילוג לתוכן