החזרת רכוש תפוס מהמשטרה – מה זה אומר?

לא פעם המשטרה מחרימה רכוש לצרכי חקירה או לצרכים אחרים. זה יכול להיות מחשב, מכשיר סלולר, מצלמות, רכב או כל מכשיר או רכוש אחר שיכול לשרת אותה. היא לא מתחייבת להחזיר אותו במועד מסוים, ויכולה לעשות בו שימושים שונים על פי הצורך. 

באופן טבעי, מי שהרכוש שלנו נתפס יהיה מעוניין לקבל אותו בחזרה. זה יכול להיות החשוד עצמו שירצה להשתמש ברכוש לצרכיו האישיים וזה יכול להיות גורם אחר שאיננו מעורב ישירות בחקירה אך ייתכן והרכוש שלו יכול לספק ראייה למשטרה. למשל, אם מדובר על מחשב עסקי שיכול ללמד על עבירה מסוימת של עובד מסוים או חומר מצולם באתר מסוים, אשר בעל המצלמה לא אחראי לביצוע העבירה, אך המצלמות שלו יכולות לשרת את המשטרה. 

במידה וכך קורה, הרי שניתן לפנות אל המשטרה ולהגיש בקשה להחזרת רכוש תפוס. במידה והמשטרה איננה מוכנה לשחרר אותו, אזי שניתן לפנות אל בית המשפט השלום בדרישה שהמשטרה תשחרר את הרכוש ותחזיר אותו לבעליו ואם זה לא עוזר, כדאי לפנות אל משרד עורכי דין קויפמן מלול המתמחים בתחום.

כיצד עושים זאת?

בעיקרון כל מה שצריך זה לפנות אל עורך דין פלילי כמו גיורא מלול שמתמחה בנושא, הוא יגיש פנייה לבית המשפט בדרישה לשחרר את הרכוש. הוא יכול להגיש תביעה כנגד המשטרה או ערר על פעילות המשטרה ובקשה להחזר הרכוש. 

חשוב לציין, אם המשטרה נמצאת במהלך חקירה והרכוש חיוני לשם כך, סביר להניח שהמשטרה לא תמהר לשחרר את הפריטים השונים. יחד עם זאת, אם המשטרה לא תוכל להוכיח או להציג הוכחות שהיא צריכה את רכוש או שקיימת בעיה לשחרר את הרכוש שכן זה יפגע באיכות החקירה, סביר להניח שבית המשפט יסכים לתביעה ויאפשר את שחרור הפריטים השונים לבעליו. 

 

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

אולי יעניין אותכם?

סרטי תדמית

השימוש בסרטי תדמית גדל בשנים האחרונות, והוא כיום דרך נפוצה לקדם את העסק שלך. עם זאת, סרטים אלה יכולים להיות יקרים מאוד. השאלה היא איך

קרא עוד »

מה זה קנאבידיול?

קנאבידיול הוא תרכובת כימית הקיימת בצמחי קנאביס וגם בצמחי קנבוס. נעשה בו שימוש בכל כך הרבה דרכים שונות עד שקשה לעקוב אחר היתרונות והחסרונות שלו.

קרא עוד »
דילוג לתוכן