העסקת עובד זר שלא כדין – כל מה שלא ידעתם ואתם חייבים לדעת

על מנת להעסיק עובד זר ישנם כמובן הליכים שיש לבצע טרם ההעסקה עצמה. ידוע כי אם לא נעבור על כל השלבים ונבצע את כל ההליכים כחוק, הרי זה ייחשב כעבירה על החוק ואנחנו עלולים גם לעמוד לדין ולקבל עונש בהתאם.

ענישה על העסקת עובד זר שלא כדין עלולה להסתכם בקנס כספי ואף להגיע גם למאסר. אז לפני שאנחנו קופצים למסקנות או לחששות מפני כל הנושא, כדאי שנתחיל להכיר לעומק את התהליך, מה עלינו לעשות וממה להימנע.

תנאי העסקת עובד זר

מעסיק המעוניין להעסיק עובדים זרים מחויב כמובן לפעול בהתאם לחוקי העסקת העובדים הזרים אשר רלוונטיים לישראל. תנאי העסקת עובד זר דומים ברובם לתנאי העסקת עובד ישראלי.

אלו חלק מתנאי העסקת עובד זר שעליכם לדעת:

  • מגורים בתנאים הולמים עבור העובד.
  • ביטוח רפואי לעובד.
  • תשלום מס מעסיקים.
  • הוצאת רישיון העסקת עובד זר.

העסקת עובד זר שלא כחוק

במהלך השנים יצא לנו לא פעם להיתקל בהרבה סיפורים על העסקות לא חוקיות של עובדים זרים וכן על השלכות לא נעימות עקב כך. לא מעט אנשים מעסיקים עובדים זרים ללא היתר מסיבות שונות כמו ניסיון לחסוך בכסף או לפעמים גם מתוך חוסר ידיעה.

במידה ואגם אכן ביצע עבירה זו, הקנסות על כך עלולים להגיע גם לאלפי או עשרות אלפי שקלים שיהיה על המעסיק לשלם עבור כל עובד זר שהעסיק לא כחוק.

כמו כן, ההשלכות לא מסתיימות כאן. הפרת זכויותיו של עובד זר עלולה להוות עבירה פלילית ולגרום לעונש מאסר וכן גם קנסות בסכומים גבוהים אף יותר.

עבירה בעניין זה לא תהיה רק העסקה ללא היתר, אלא יכולה להיות גם אי החזקת המסמכים הרלוונטיים להעסקה או אי מסירת פרטי שכר ורשימת ניכויי העובד.

> אנשים חיפשו גם טיפול במעצר עובד זר

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

אולי יעניין אותכם?

סרטי תדמית

השימוש בסרטי תדמית גדל בשנים האחרונות, והוא כיום דרך נפוצה לקדם את העסק שלך. עם זאת, סרטים אלה יכולים להיות יקרים מאוד. השאלה היא איך

קרא עוד »

מה זה קנאבידיול?

קנאבידיול הוא תרכובת כימית הקיימת בצמחי קנאביס וגם בצמחי קנבוס. נעשה בו שימוש בכל כך הרבה דרכים שונות עד שקשה לעקוב אחר היתרונות והחסרונות שלו.

קרא עוד »
דילוג לתוכן