מהן הזכויות של ילדיהם של ניצולי שואה

הסבל הרב שעברו ניצולי שואה כתוצאה ממלחמת העולם השנייה הוא בלתי יתואר והוא סבל אשר מלווה אותם למשך כל חייהם. לניצולי שואה יש זכויות שונות החל מזכויות הקשורות לרשויות במדינת ישראל כגון קצבאות שונות דרך פיצויים מהממשלה הגרמנית שיכולים להיות פיצויים חד פעמיים או רנטה שזה תשלום של קצבה חודשית. רבים מניצולי השואה אינם מודעים לכך שמלבד הזכויות עבור עצמם יש זכויות גם לקרובי המשפחה שלהם בין אם מדובר על בני זוג או על ילדים.

איזה זכויות קיימות לניצולי שואה

ניצולי שואה בעלי זכויות שונות אשר מטרתן לספק פיצוי כלשהו בגין הטראומה שהם חוו במסגרת מלחמת העולם השנייה. בין הזכויות הם זכאים לקבל פיצוי כספי ממשלת גרמניה כאשר גובה הפיצוי משתנה בהתאם למצבם וממה הם סבלו בתקופת המלחמה, יש כאלו שמקבלים קצבת זקנה מהביטוח הלאומי בגרמניה, כאשר גם לאלמנים וילדיהם של ניצולי השואה יש זכויות להן הם זכאים.

 

לקבלת ייעוץ משפטי בנושא פיצויים לנפגעי שואה מגרמניה >>>

מה הזכויות שמקבלים ילדיהם של ניצולי שואה

ילדיהם של ניצולי שואה זכאים בין היתר לקבל את זכויותיו הסוציאליות של ההורה שלהם שהוכר כניצול השואה, ובתנאי שהיה בחיים עד לחודש יוני שנת 2002. בנוסף, יש באפשרותם להגיש בקשה בגין תביעות שנדחו בעבר ולבקש שיעשו בדיקה חוזרת של זכאות.

איך כדאי לפעול כדי לממש את הזכויות

כדי לוודא מימוש של הזכויות של ילדיהם של ניצולי שואה, כדאי לפנות לעורכי דין וארגונים שונים המתמחים בכך. פנייה למי שמתמחה בכך יכולה לסייע לקבל את מלוא הזכויות שכן יש חוקים שמשתנים, לעיתים מתגלים מסמכים חדשים ולא תמיד נוצלו כל הזכויות של ניצולי השואה כאשר היו בחיים, ויש מצבים בהם היורשים יזכו בזכויות שהוריהם לא קיבלו כאשר היו בחיים.

קראו עוד על פיצויים לדור שני של ניצולי שואה >>>

 

 

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

אולי יעניין אותכם?

סרטי תדמית

השימוש בסרטי תדמית גדל בשנים האחרונות, והוא כיום דרך נפוצה לקדם את העסק שלך. עם זאת, סרטים אלה יכולים להיות יקרים מאוד. השאלה היא איך

קרא עוד »

מה זה קנאבידיול?

קנאבידיול הוא תרכובת כימית הקיימת בצמחי קנאביס וגם בצמחי קנבוס. נעשה בו שימוש בכל כך הרבה דרכים שונות עד שקשה לעקוב אחר היתרונות והחסרונות שלו.

קרא עוד »
דילוג לתוכן