על אילו עבירות תנועה יפנו אתכם לבדיקה במכון הרפואי?

המכון הרפואי ממלא תפקיד בבדיקת נהגים מבחינה בריאותית ביחס ליכולת שלהם לנהוג בבטחה. יש מקרים מסוימים בהם נהגים שנתפסו בעבירת תנועה יופנו לבדיקה במכון הרפואי. זאת כדי לברר את הכושר הפיסי שלהם ואת היכולת שלהם לנהוג במצב הרפואי הנוכחי שלהם.

יש כמה וכמה עבירות תנועה שיהיו עילה להפניה למכון הרפואי ואף לנקיטת הליכים כנגד מבצע העבירה, אך יחד עם זאת ישנה האפשרות לפנות אל ועדת ערר המכון הרפואי במידה וישנו טיעון נגד מצד מבצע העבירה שיכול להוכיח את צדקת דרכו וחפותו.

עבירות תנועה שבגינם יפנו אתכם לבדיקה במכון הרפואי

  • נהג שנתפס נוהג תחת השפעת סמים יישלח לבדיקה במכון הרפואי על מנת לברר את המצב הבריאותי שלו. העובדה שהנהג יצא לדרך והוא צורך סמים ברמה כזו או אחרת מחייבת בירור על מנת לבדוק את היכולת שלו להמשיך בנהיגה.
  • במידה ונהג היה מעורב בתאונה קטלנית יתכן והוא יישלח לבדיקה רפואית. זאת כדי לבדוק אם התאונה התרחשה כתוצאה ממגבלה רפואית כלשהי.
  • קשישים שמתברר שהמצב הבריאותי שלהם עלול להיות הגורם לתאונות ולחוסר שליטה מיטבית על הרכב יופנו אף הם לבירור מול המכון הרפואי. זאת כדי לבדוק את היכולות הקוגניטיביות שלהם כמו גם את היכולות הפיסיות שלהם. על מנת לוודא שהם מסוגלים לנהוג באחריות למרות הגיל המתקדם שלהם.
  • נכים בעלי מוגבלויות שונות יופנו אך הם לבדיקה במכון על מנת לבדוק את כשירותם לנהוג באחריות ובביטחון. פעמים הנכות משליכה על היכולת לנהוג ופעמים לא. אך כדי להוכיח את היכולת לנהוג בביטחון ייבדק הנכה. הן לפני קבלת הרישיון והן לאחר ביצוע עבירת תנועה. זאת כדי לברר האם הנכה מסוגל לנהוג למרות המגבלה הבריאותית שלו.
  • אדם שנחשד שהוא סובל מבעיה פסיכולוגית שפוגעת בשיקול הדעת שלו במהלך הנהיגה יישלח אף הוא למכון הרפואי.

> קראו בהרחבה על המכון הרפואי לבטיחות בדרכים באתר של דנה דוד!

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

אולי יעניין אותכם?

סרטי תדמית

השימוש בסרטי תדמית גדל בשנים האחרונות, והוא כיום דרך נפוצה לקדם את העסק שלך. עם זאת, סרטים אלה יכולים להיות יקרים מאוד. השאלה היא איך

קרא עוד »

מה זה קנאבידיול?

קנאבידיול הוא תרכובת כימית הקיימת בצמחי קנאביס וגם בצמחי קנבוס. נעשה בו שימוש בכל כך הרבה דרכים שונות עד שקשה לעקוב אחר היתרונות והחסרונות שלו.

קרא עוד »
דילוג לתוכן